Jako Wroc ma Moc angażujemy się też w sprawy społeczne. Jesteśmy z Wrocławia, to tu znajduje się nasz dom, nasi sąsiedzi, których problemy i potrzeby doskonale rozumiemy.

PIKNIK Z OKAZJI DNIA MATKI

Razem z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego organizowaliśmy piknik na Wyspie Słodowej z okazji Dnia Matki. Nasze stanowisko odwiedziły tłumy dzieci i ich rodziny, które wspólnie wzięły udział w warsztatach, konkursach, zawodach sportowych i animacjach.

PIKNIK OPOROWSKI

Piknik Oporowski jest wpisany w tradycję Osiedla Oporów od lat! Pogoda nas rozpieszczała, mieszkańcy Oporowa stworzyli absolutnie fenomenalną atmosferę! Fundacja Wroc ma Moc wraz z Radą Osiedla Oporów zorganizowała piknik oporowski, w czasie którego mieszkańcy Oporowa od pierwszych chwil rzucili się w wir zabawy, niezliczonych konkursów, biesiady! Radosny szał dzieciaków na dmuchańcach, fruwające wielkie bańki, wymalowane buźki, śpiew i radość towarzyszyły nam do samego końca.

PROJEKTY ZGŁOSZONE W RAMACH WROCŁAWSKIEGO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO

Chcąc przywrócić do życia tereny nad Ślęzą, wzdłuż wałów, pomiędzy Mostem Racławickim, a Jazem Oporowskim, będące zaniedbanym, około 7-hektarowym terenem w 2022 roku zgłosiliśmy projekt w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. W 2022 roku projekt nosił nazwę „Sady Oporowskie nad Ślęzą” i zabrakło kilkudziesięciu głosów do wygranej. W 2023 kontynuujemy nasze działania w tym temacie – zgłosiliśmy zmodyfikowany projekt pod nazwą „Park Racławicki nad Ślęzą” – chcemy zasadzić setki drzew owocowych, liściastych, ozdobnych i stworzyć park, z którego korzystać będą spacerowicze, rowerzyści i właściciele czworonogów. Oporów jest wart stworzenia takiego miejsca, przyjaznego mieszkańcom!

SKRZYŻOWANIE NA OPOROWIE – PETYCJA

Prezes Fundacji Wroc ma Moc Izabela Bodnar nie pozostaje też obojętna na głosy mieszkańców w ich codziennych sprawach i troskach dnia powszedniego. Oporowskie skrzyżowanie ulic Awicenny/Wiejska/Mokronoska od momentu postawienia na nim pilotażowych świateł generowało ogromne korki, w których mieszkańcy zmuszeni byli stać przez długie minuty. Obserwując narastające negatywne emocje względem oporowskich korków, przeprowadziliśmy ankietę wśród ponad 1200 mieszkańców Oporowa i sąsiednich osiedli, które potwierdziły problem. Kolejnym krokiem było wystosowanie petycji do Prezydenta Wrocławia, który już dwa dni po złożeniu petycji nakazał wyłączenie feralnych świateł, co pozwoliło wrócić do stanu sprzed postawienia ich na opisanym skrzyżowaniu. Wroc ma Moc także w takich sprawach!