Dumka na dwa serca- poznajmy się!

Projekt złożony w ramach I naboru Mikrograntów 2022

Dumka na dwa serca- poznajmy się! Piknik dla dużych i małych Oporowian oraz naszych oporowskich gości z Ukrainy.

Zaproszenie całych rodzin do Parku Mamuta, aby przy polskiej i ukraińskiej muzyce, poskakać w gumę, pograć w klasy, cymbergaja i piłkę

Projekt realizuje kilka celów, jakże potrzebnych nam po okresie pandemii oraz w sytuacji napływu wojennych uciekinierów, których przyjęliśmy pod nasze dachy. Jednym z celów projektu jest integracja lokalnej społeczności obu narodowości, przyjęcie rodzin i dzieci pod strzechy, zapraszając ich do wspólnej aktywności kulturowo, rekreacyjnej. Kolejnym celem jest wyciągnięcie dzieci z wirtualnego świata telefonów, tabletów, gier komputerowych i przy pomocy animatorów pokazanie im świata dzieciństwa ich rodziców. Niech rodzice przeniosą się w świat swojej młodości i wraz z animatorami pokażą swoim pociechom, jak spędzali czas na świeżym powietrzu, w jakie gry samodzielne i zespołowe się bawili, jak zabijali nudę kreatywnością i marzycielstwem. Niech ten inny niż wszystkie pikniki, połączy pokolenia, niech stworzy unikalny pomost miedzy nami i naszymi dziećmi, niech sentymentalny uśmiech zagości na twarzach rodziców i dziadków, a radość z prostych zabaw w realnym świecie zainspiruje młodych. 

Na scenie letniej, będą występować lokalni „artyści” z oporowskich szkół podstawowych oraz artyści ukraińscy, prezentujący rodzimą muzykę. Ta artystyczna część pikniku, ma służyć zbliżeniu kulturowemu naszych narodów, ma nieść radosne dźwięki ku pokrzepieniu serc i umacniać nasze relacje.

Na koniec na Polanie Profesorów w wyznaczonym miejscu, zapłonie ognisko i wspólnie upieczemy kiełbaski (wegetariańskie) i ziemniaki.