Fundacja Wroc ma Moc we współpracy z wrocławskim ekologiem i podróżnikiem Dominikiem Dobrowolskim, Bankiem Credit Agricole oraz Odra Centrum już po raz drugi zorganizowała Międzynarodową Akcję Czysta Odra! 🌏 Akcja Czysta Odra to największa w Polsce inicjatywa, poświęcona sprzątaniu Odry i jej dorzecza. Od czeskich Moraw aż po Zalew Szczeciński.Na przełomie kwietnia i maja przez 10 dni przy wsparciu setek wolontariuszy, młodzieży z wrocławskich szkół już od dwóch lat sprzątamy rzekę na lądzie i od wody. Wolontariusze wyposażeni w rękawiczki, chwytaki i kajaki raz do roku ruszają z nami w teren, by wyłowić śmieci z nurtu Odry oraz posprzątać śmieci, znajdujące się przy jej brzegach.

830 kilometrów edukacji ekologicznej, 830 kilometrów wysprzątanej Odry. W 2023 roku w ciągu 10 dni usunęliśmy z Odry i jej dopływów ponad 145 ton śmieci! Najczęściej były to szklane i plastikowe butelki, opakowania po alkoholach, jednorazowe opakowania po jedzeniu, opony, odpady samochodowe czy nawet meble.


Akcja Czysta Odra pokazuje, jak wspaniałą mamy młodzież i to, że dużej części z nas zależy na czystym środowisku. Jako Fundacja wciąż zachęcamy, by o swoje otoczenie dbać cały czas, nie tylko podczas od święta!