Czysta Odra

Fundacja Wroc ma Moc we współpracy z Odra Centrum zaprasza Wrocławian do ogólnopolskiej Akcja Czysta Odra! 🌏
Będziemy sprzątać rzekę od lądu i wody. Przygotowaliśmy dla Was 12 kajaków!🛶🛶 W piątek i sobotę, – 29 i 30 kwietnia 2022 r.
o godzinie 10:00, na wodną walkę ze śmieciami wypływają pierwsze załogi (pierwsze wypłynięcie objęte wcześniejszymi zapisami – informacje niżej).

Dołącz do wydarzenia na FB- https://fb.me/e/2ptddWLXv

Każda załoga kajaku jest objęta ubezpieczeniem NNW oraz otrzyma sprzęt niezbędny do sprzątania rzeki z wody – rękawiczki, worki na śmieci oraz chwytaki.Na każdą załogę przypada około 1h-1.5h pływania. Po tym czasie wracają na miejsce startowe, oddają zgromadzone śmieci oraz przekazują kajak i sprzęt sprzątający innym chętnym na pływanie uczestnikom akcji, która potrwa do godziny 14:00.

Przez cały czas na wodzie nad bezpieczeństwem czuwać będzie łódź techniczna, zapewniająca pierwszą pomoc oraz wsparcie logistyczne. Zapisy startują od dziś i potrwają do środy (27.04), do godziny 21:00.
Zapisać można się tylko na pierwsze wypłynięcie na sprzątanie danego dnia, które odbędzie się o godzinie 10:00.
Od godziny 11:30 kajaki wydajemy dla przybyłych i chętnych na sprzątanie uczestników akcji, bez wcześniejszych zapisów, w miarę dostępności sprzętu. Do dyspozycji mamy 10 kajaków dwuosobowych oraz 2 kajaki trzyosobowe.

‼️ Kontakt do zapisów: przystan@onwater.pl
W mailu proszę podać:
– datę sprzątania (29.04 lub 30.04)
– imiona i nazwiska osób, które będą płynęły kajakiem
– telefon kontaktowy do jednej z osób
Uwaga: Kajak wraz ze sprzętem wydajemy tylko osobom pełnoletnim, po okazaniu dokumentu ze zdjęciem oraz wypełnieniu oświadczenia bezpłatnego wypożyczenia sprzętu. Ale pamiętajmy, że dopiero łącząc siły na wodzie i na lądzie możemy realnie wpłynąć na stan naszych rzek.

🚯Zapewniamy sprzęt sprzątający (chwytaki, rękawiczki, worki), start wspólnego sprzątania od 10.00 do 14.00/15.00

#AkcjaCzystaOdra#SprzątamyRzeki#ŁączyNasOdra